Következő tűzvédelmi szakvizsgáink:
Budapest 18. kerületben
Szeptember 30.
1,2,3,13,15 szakágakból
Várjuk az egyéni vagy csoportos jelentkezéseket! 8 főtől tudunk céghez kihelyezett szakvizsgát is tartani!
TŰZVÉDELMI szakvizsgáinkról
Kérje személyreszabott árajánlatunkat!
Elérhető szakvizsgáink: 1/2/3/4/5/8/9/12/13/14/15/16
Áfás számlát is ki tudunk állítani!
Miért szükséges
Tűzvédelmi szakvizsga?
A Belügyminisztérium rendelete szigorúan kiköti, hogy bizonyos munkafolyamatokat csakis tűzvédelmi szakvizsga sikeres elvégzését követően lehet ellátni. Erre azért van szükség, hogy a dolgozók a munkakörükkel kapcsolatos tűzvédelmi ismereteket még időben elsajátítsák, hogy biztonságosan és rutinszerűen végezhessék feladataikat. Ezzel megelőzhetik a baleseteket, illetve tudni fogják, hogy mi az esetleges tűzesetekkor követendő helyes eljárás.
1-es: flex tűzvédelmi szakvizsga, hegesztő tűzvédelmi szakvizsga
2-es: benzinkút kezelő tűzvédelmi szakvizsga, kútkezelő tűzvédelmi szakvizsga, robbanásveszélyes anyagok tűzvédelmi szakvizsga
3-as: éghető gáz tűzvédelmi szakvizsga, gázpalack tűzvédelmi szakvizsga
4-es: tűzgátló nyílászáró tűzvédelmi szakvizsga, füstgátló nyílászáró tűzvédelmi szakvizsga, tűzgátló ajtó, füstgátló ajtó tűzvédelmi szakvizsga
5-ös: Tűzoltó-vízforrások felülvizsgálatát végzők
8-as: Beépített tűzjelző berendezések kivitelezését, karbantartását, javítását, telepítését, felülvizsgálatát végzők.
9-es: Beépített tűzoltó berendezések kivitelezését, karbantartását, javítását, telepítését, felülvizsgálatát végzők.
12-es: Tűzállóságot növelő bevonati rendszerek alkalmazását, karbantartását végzők.
13-as: Beépített hő- és füstelvezető rendszerek telepítését, felülvizsgálatát, karbantartását, javítását végzők.
14-es: Erősáramú berendezések időszakos felülvizsgálatát végzők.
15-ös: Tűzgátló tömítések beépítését, felülvizsgálatát, karbantartását, javítását végzők.
16-os: Tűzállóságot növelő burkolatok beépítését, karbantartását végzők.
- Igény esetén helyben, az Ön munkahelyén tartjuk a tanfolyamot.
- Szakoktatóink kimennek a helyszínre, és cége telephelyén tartják meg az képzést, az ország bármely pontján. Ilyenkor 8-25 fős csoportokban tartjuk tanfolyamainkat, a cég időbeosztásához igazodva.
- Emellett, ha az jobban megfelel, akár kérheti a képzést cégünk budapesti tantermébe, ami a 18. kerületben található.
- A magas színvonalú és hangulatos oktatást még aznap követi az írásbeli teszt, így néhány óra leforgása alatt nem csak hogy elvégezheti a képzést, de kézbe is kaphatja bizonyítványát!
A helyszíni képzés és vizsgázás folyamata:
- Elméleti felkészítés a szakvizsga előre egyeztetett helyszínén (akár a cég telephelyén, akár a MEBIZ budapesti tantermében)
- Írásbeli vizsga
- Sikertelen írásbeli vizsga esetén (ilyen eddig még nem volt) szóbeli pótvizsga lehetőség áll a vizsgázó rendelkezésére.
- A sikeres vizsga után, már a vizsga napján kiadásra kerülnek a szakvizsga bizonyítványok, melyek a kiállításuktól számítva 5 évig érvényesek.
Helyszínek:
Budapesten a 18. kerületi MEBIZ oktatóteremben, vagy az Ön cégének telephelyén.
- A tűzvédelmi szakvizsga a legmodernebb és legeredményesebb praktikái szerint állítjuk össze az oktatási tematikát és az előre egyeztetett helyszínen megtartjuk az oktatást.
- A képzés 5 évig érvényes, így az 5 évnél régebben vizsgázott személy akkor minősül képzettnek, ha 5 évente részt vett ismeretmegújító oktatáson, továbbképzésen. Ez azért szükséges, hogy a már megszerzett tudását felfrissítse és kiegészítse az előírásokban történt változásokkal.
- Több évtizedes tapasztalattal rendelkező oktatóink rendszeres továbbképzéseken vesznek részt, így naprakész tudásukkal garantálják az oktatás minőségét és hatékonyságát.
- Rugalmas időbeosztás, villámgyors, hatékony oktatás. Válassza a legmegfelelőbb időpontot, mi alkalmazkodunk!
- Célunk, hogy a képzés sikeres elvégzése minél hatékonyabb és egyszerűbb legyen.
- Stresszmentes tanulás, fontos és hasznos információk.
- Életmentő tudás a biztonságos munkavégzéshez.
- Megújítjuk lejárt bizonyítványát.
- Profi, tapasztalt szakoktatóinkkal a képzés, a dokumentáció és a bizonyítvány kiállítása 1 nap alatt megvan.
Ár:
- Az ár tartalmazza a naprakész tananyagot, a felkészítő oktatást, a vizsgáztatást és a tanúsítvány díját is. Nálunk nincsenek rejtett költségek.
- Magánszemélyként, vagy egyéni vállalkozásként ÁFA nélkül is részesülhet a képzésben.
Kérjen egyedi árajánlatot és időpontot tűzvédelmi tanfolyamainkra!
- Hegesztők és az építőipari tevékenység során nyílt lánggal járó munkát végzők.
- Az Országos Tűzvédelmi Szabályzat szerint fokozottan tűz- vagy robbanásveszélyes osztályba tartozó anyagoknak bármely időpontban 300 kg tömegmennyiséget meghaladó mennyiségű tárolását vagy 100 kg tömegmennyiséget meghaladó mennyiségű ipari vagy szolgáltatás körébe tartozó feldolgozását, technológiai felhasználását végzők.
- Éghető gáz lefejtését, töltését, kiszolgálását, továbbá autógáz kiszolgálását végzők.
- Tűzgátló, füstgátló nyílászáró-szerkezetek beépítését, felülvizsgálatát, karbantartását, javítását végzők.
- Tűzoltó vízforrások felülvizsgálatát végzők.
- Beépített tűzjelző berendezések kivitelezését, karbantartását, javítását, telepítését, felülvizsgálatát végzők.
- Beépített tűzoltó berendezések kivitelezését, karbantartását, javítását, telepítését, felülvizsgálatát végzők.
- Tűzállóságot növelő bevonati rendszerek alkalmazását, karbantartását végzők.
- Beépített hő- és füstelvezető rendszerek telepítését, felülvizsgálatát, karbantartását, javítását végzők.
- Erősáramú berendezések időszakos felülvizsgálatát végzők.
- Tűzgátló tömítések beépítését, felülvizsgálatát, karbantartását, javítását végzők.
- Tűzállóságot növelő burkolatok beépítését, karbantartását végzők.
Előíró jogszabály: 45/2011. (XII. 7.) BM rendelet.
Az 1. mellékletben meghatározott foglalkozási ágak, illetve munkakörök szerinti tevékenységet csak érvényes tűzvédelmi szakvizsgával rendelkező személy végezhet.
(2) Szakvizsgával kell rendelkeznie annak a személynek is, aki az 1. melléklet 1-6, 8-9.., és 12-13. pontjában meghatározott tevékenységet végzők munkáját közvetlenül irányítja.
(3) * Nem kötelezett szakvizsga megszerzésére:
a) az 1. melléklet 6. pontjában meghatározott foglalkozási ág (munkakör) esetében a csak az 1. pirotechnikai osztályba tartozó pirotechnikai termékek forgalmazását végző személy;
b) * az 1. melléklet 14. pontjában meghatározott foglalkozási ág (munkakör) esetében az, aki a 6. § e) pontban meghatározott végzettséggel és legalább középszintű tűzvédelmi szakmai képesítéssel vagy érvényes elektromos tűzvédelmi szakértői engedéllyel rendelkezik;
c) * az 1. melléklet 16. pontjában meghatározott foglalkozási ág (munkakör) esetében az, aki a tűzállóságot növelő burkolat beépítését, karbantartását nem jogszabályban előírt tűzvédelmi követelmény teljesítése érdekében végzi.
Szakvizsgára az a személy bocsátható, aki az oktatási tematika szerint megtartott felkészítő tanfolyamon vagy továbbképzésen részt vett, és
az 1. melléklet 5. vagy 8-9. pontjában meghatározott foglalkozási ág (munkakör) esetében legalább az Országos Képzési Jegyzékben szereplő műszaki szakképesítéssel vagy érettségivel,
d) * az 1. melléklet 4., 12., 13., 15. vagy 16. pontjában meghatározott foglalkozási ág (munkakör) esetében legalább az Országos Képzési Jegyzékben szereplő műszaki vagy építőipari vagy tűzvédelmi eszköz- és rendszerszerelő, karbantartó szakképesítéssel vagy érettségivel,
e) * az 1. melléklet 14. pontjában meghatározott foglalkozási ág (munkakör) esetében legalább az Országos Képzési Jegyzékben szereplő erősáramú berendezések időszakos felülvizsgálója vagy műszaki mérnöki végzettséggel
rendelkezik.
Az 1. melléklet 4., 8., 9., 12., 13., 15. vagy 16. foglalkozási ágak, munkakörök esetében a tevékenységet végzőnek rendelkeznie kell az általa tervezett, kivitelezett, karbantartott, javított, telepített, felülvizsgált termék magyar nyelvű ismertetőjével, a használatra, karbantartásra és felülvizsgálatra, alkalmazási korlátozásra is kiterjedő alkalmazástechnikai leírással.
(6) * Az 1. melléklet 4., 8., 9., 12., 13., 15. vagy 16. foglalkozási ágak, munkakörök esetében a kivitelezést, karbantartást, javítást, telepítést, felülvizsgálatot végzőnek rendelkeznie kell a gyártó által a kivitelezéshez, karbantartáshoz, javításhoz, telepítéshez, felülvizsgálathoz meghatározott eszközökkel, anyagokkal.
- Kötelező tűzvédelmi szabályzatot készíttetni abban az esetben, ha a munkavégzésben résztvevő családtagokkal együtt a munkavállalók létszáma 5 főnél több, valamint ha 50 főnél nagyobb befogadóképességű létesítményt működtetnek, fokozottan tűz-és robbanásveszélyes besorolású munkahelyeken és kereskedelmi szálláshelyeken.
-
A Szabályzat készítésére kötelezett a Szabályzat mellékleteként Tűzriadó Tervet köteles készíteni az általa üzemeltetett, bérelt
a) épületrészre, épületre, ha az
aa) menekülésben korlátozott személyek elhelyezésére, ellátására, kezelésére, nevelésére, oktatására, gondozására szolgál,
ab) oktatási intézmény működésére szolgál, amelynek megengedett maximális befogadóképessége meghaladja az 50 főt,
ac) tömegtartózkodás céljára szolgáló helyiséggel rendelkezik, vagy az épületrészen, épületen egyidejűleg 300-nál több fő tartózkodhat, vagy
ad) 20-nál több férőhellyel rendelkező kereskedelmi szálláshellyel rendelkezik,
b) épületrészre, épületre, szabadtérre, ha az
ba) olyan zenés szórakozóhely működésére szolgál, amely megengedett maximális befogadóképessége meghaladja az 50 főt, vagy
bb) 1000 kg vagy 1000 liter mennyiséget meghaladó fokozottan tűz- vagy robbanásveszélyes osztályba tartozó anyag – az üzemanyagtöltő állomásokon a kimérő szerkezetekhez kapcsolódó technológiai tartályokban tárolt üzemanyagot figyelmen kívül hagyva – előállítására, feldolgozására, tárolására szolgál, és az anyag robbanásveszélyes állapotban fordulhat elő.
- Minden munkahelyen kötelező szintenként legalább 1 db tűzoltó készülék készenlétben tartása, jogszabály szerinti jelölése és felülvizsgálata.
Minden munkáltatónak biztosítania kell a munkavállalók munkába lépés előtti, évenkénti ismétlődő, tűzeset utáni tűzvédelmi oktatását, valamint ahol készül tűzriadó-és kimenekítési terv, annak oktatását és évenkénti gyakoroltatását és annak dokumentálását. - Minden munkahelyen kötelező elhelyezni a dohányzással kapcsolatos tájékoztató és tiltó jelzéseket.
- Kötelező elvégeztetni a villamos hálózat fogyasztóinak, az erősáramú villamos berendezések tűzvédelmi szabványossági felülvizsgálatát 300 kg-nál, vagy liternél több fokozottan tűz-vagy robbanásveszélyes anyag tárolása esetén 3 évente, egyéb esetben pedig 6 évente. Ahol villámhárító rendszer van kiépítve, annak szabványossági felülvizsgálata is kötelező 300 kg-nál, vagy liternél több fokozottan tűz-vagy robbanásveszélyes anyag tárolása esetén 3 évente, egyéb esetben 6 évente.
Sikeres helyszíni vizsga után már a vizsga napján kézben tarthatja a bizonyítványát.
Igény esetén természetesen ingyenes tanfolyami jegyzetet biztosítunk, amelyet később is felhasználhat.
Élőszavas-helyszíni oktatás keretében.
Szóbeli pótvizsga lehetőséget biztosítunk még aznap, de erre még nem volt példa a hatékony és precíz felkészítésnek köszönhetően.
Az ajánlatkérő űrlapot kell kitölteni, vagy E-mailban várjuk a jelentkezést.
Képzésünk időpontjával kapcsolatosan a jelentkezési űrlapot kitöltve, vagy telefonon lehet érdeklődni. Amennyiben nem rendelkeznek saját hellyel, a 10. kerületi tantermünkben is megoldható a tűzvédelmi szakvizsgáztatás.